Bramy garażowe

  1.  Bramy przydomowe

Wybierz idealną bramę do swojego garażu! Daj sobie prawo do wygody i komfortu. Parametry, które powinieneś wziąć pod uwagę to przede wszystkim sposób otwierania, ale również termoizolacyjność i zabezpieczenia antywłamaniowe. Ważnym aspektem jest także sama estetyka i komfort użytkowania. O bramie garażowej warto pomyśleć już na etapie budowy domu, aby dopasować ją odpowiednio do otworu, przez który będzie się wjeżdżać do garażu.

W ofercie dostępne są poniższe rodzaje bram:

 

Bramy garażowe segmentowe 

Bramy segmentowe dzielimy na górne i boczne. Bramy garażowe segmentowe otwierane do góry wykonywane są z profili ze stali ocynkowanej różnej grubości, a następnie pokrywa się je blachą stalową. Zasada działania tego modelu jest prosta, ponieważ podczas otwierania segmenty poruszają się na rolkach ku górze, a następnie cały płaszcz chowa się pod sufitem. Bramy garażowe segmentowe otwierane do boku różnią się od pierwszych tylko tym, iż podczas otwierania płaszcz przesuwa się wzdłuż ściany.

Ogromna zaletą tego modelu bram jest to, że zajmują one bardzo mało miejsca.

Bramy garażowe uchylne

Bramy uchylne są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Bramy podczas montażu wymagają zachowania dość dużego odstępu, aby podczas otwierania skrzydło nie zahaczyło o pojazd. Brama ta również chowa się pod sufitem, zajmując niewiele miejsca. Przy niewielkim nakładzie finansowym możemy cieszyć się bardzo wygodną w użytkowaniu bramą garażową.


Bramy garażowe rolowane

Bramy rolowane cieszą się dość dużym uznaniem Klientów dzięki komfortowi użytkowania i wysokiemu współczynnikowi szczelności. Bardzo dobrze chronią garaż przed utratą ciepła i podobnie jak poprzednie modele segmentowe zajmują niewiele miejsca.

 

Bramy przemysłowe

Zabezpiecz swoją firmę i wybierz bramę odpowiednią dla Twojego biznesu. Bramy przemysłowe powinny przede wszystkim cechować się wysoką wytrzymałością na intensywną eksploatację, dobrą izolacyjnością oraz odpornością na szkodliwe warunki pracy, a także zmienne warunki atmosferyczne.
Bramy dla przemysłu cechuje niekiedy bardzo duży rozmiar. W wielu przypadkach muszą one być takiej wielkości, aby swobodnie mógł pod nimi przejechać samochód ciężarowy z towarem, bądź inna maszyna.

W ofercie dostępne są poniższe rodzaje bram:

Bramy segmentowe
Bramy segmentowe, które stosowane są w przemyśle, posiadają możliwość zamontowania dodatkowych drzwi wejściowych (serwisowych), a nawet kratek wentylacyjnych i okien. W przypadku uszkodzenia się poszczególnego segmentu bramy mamy możliwość jego wymiany. Nasz serwis oferuje pomoc zarówno w czasie trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego zakończeniu.

 

Bramy przesuwne
Bramy przesuwne to bardzo dobra alternatywa dla bram segmentowych kiedy nie mamy miejsca na zwijanie się lub chowanie bramy do wewnątrz otworu. Brama przesuwna otwierana jest wzdłuż ściany budynku, na zewnątrz co pozwala na bezpieczne i niczym nieutrudnione przemieszczanie się między wnętrzem hali a placem roboczym. Modele przesuwne mogą być jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe. Prosta konstrukcja sprawia, że są one łatwe w użytkowaniu i nie stanowią problemu w codziennej pracy.


Bramy szybkobieżne 
Bramy szybkobieżne stosowane są głównie wewnątrz pomieszczeń, a ich funkcja opiera się na oddzielaniu poszczególnych pomieszczeń. Pozwala to również na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Bramy szybkobieżne wykonywane są z trwałego materiału PVC, który jednocześnie jest na tyle miękki, że istnieje możliwość jego zwijania. Bramy tego typu zajmują niewiele miejsca, gdyż zwijają się one u góry na wale. Cechuje je wysoka prędkość ruchu, a dodatkowo mogą być sterowane automatycznie. Dzięki zamontowaniu czujnika, w momencie wykrycia przeszkody proces zamykania się bramy zostanie wstrzymany, co zwiększa bezpieczeństwo wszystkich pracowników.