Anteny DVB-T/SAT

W dzisiejszych czasach:

Sprzęt multimedialny stanowi podstawowy element wyposażenia w wielu domach. Aby jednak móc korzystać z telewizora i oglądać ulubione programy, wymagane jest posiadanie telewizji naziemnej, a nawet cyfrowej.

Ponadto, niezbędnymi elementami multimedialnymi dodatkowymi są: akcesoria montażowe i telewizyjne, tunery oraz anteny.

Anteny DVB-T

Anteny naziemne służą do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Ze względu na odmienne warunki odbioru sygnału w różnych miejscach, anteny dzielą się na pasywne, czyli te, które czerpią zasilanie z samego telewizora lub dekodera oraz aktywne, które wyposażone są we wzmacniacz wymagający dodatkowego zasilania anten pokojowych, siatkowych czy kierunkowych.

Istotnymi kryteriami przy wyborze odpowiedniego odbiornika są odległość od nadajnika telewizji naziemnej jak również ukształtowanie terenu – dobrze dobrana antena naziemna umożliwia odbieranie sygnału na najwyższej jakości.

Wybór anteny naziemnej, jest kluczowy, ponieważ w połączeniu z kablem koncentrycznym, odpowiada ona za siłę i jakość dostarczanego do odbiornika sygnału.

Na rynku obecnych jest bardzo wiele rodzajów anten telewizyjnych, które różnią się przede wszystkim zakresem odbieranych częstotliwości. Anteny telewizyjne dzieli się głównie na anteny zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Podstawową różnicą pomiędzy zewnętrznymi a wewnętrznymi antenami jest znajdujący się w środku rodzaj wzmacniacza. Anteny wewnętrzne mają zastosowanie wyłącznie, jeżeli będą znajdowały się w niewielkiej odległości od nadajnika.

Ich działanie może być również uzależnione od rodzaju pomieszczenia czy grubości ścian i usytuowania mebli. Zdecydowanie lepszy sygnał zapewni antena zewnętrzna. Anteny te mają również większe możliwości instalacji.

To zasługa możliwości zamontowania ich na wysokości, która umożliwi najlepszy odbiór sygnału. Antenę zewnętrzną najlepiej zamontować na balkonie, oknie czy dachu.

Anteny satelitarne

Anteny satelitarne są najczęściej wykorzystywane do odbioru telewizji cyfrowej w domu. Pozwalają one na niezakłócony warunkami atmosferycznymi czy pozostałymi czynnikami odbiór sygnału satelitarnego, umożliwiając tym samym oglądanie kanałów HD w wysokiej jakości.

Najczęściej wykorzystywane są anteny o średnicy 60 oraz 80 centymetrów, popularne są również 90 i 100 cm, dzięki którym odbiór sygnału jest jeszcze bardziej komfortowy.
Ważnym aspektem są również dobrze dobrane akcesoria do montażu anteny, ponieważ to one pozwolą na swobodne umocować jej na balkonie, ścianie bądź kominie gospodarstwa domowego.

Więcej znajdziecie w naszym sklepie: Automatyka bram

Antena DVBT